W życiu każdego człowieka zdarzają się trudne chwile, takie jak rozstania, choroba własna lub bliskiej osoby, śmierć kogoś bliskiego. Czasami bywa, że przytłaczają Cię trudności dnia powszedniego. Masz wrażenie, że ciągle pracujesz, brakuje Ci czasu dla siebie, na swój związek.


W pracy masz tak wiele obowiązków, szefowie są wymagający, często nie rozumieją twojej perspektywy, nie doceniają. Zdarza się, że koledzy bywają nieprzychylni, może czujesz, że wszyscy czekają na twoje potknięcie.

Towarzyszy Ci uczucie ciągłej gonitwy, utraty równowagi, braku radości, zaczynasz sobie zdawać sprawę, że nie jesteś szczęśliwy w swoim życiu.

Każdy człowiek radzi sobie z trudnościami na swój sposób, czasami jednak uczucia złości, bólu, cierpienia są tak ogromne, że przysłaniają nam radości. Czujemy, że życie to “równia pochyła”, wstydzimy się przyznać najbliższym jak z nami jest kiepsko. Potrzebujemy pomocy i wsparcia, bo dalej tak nie chcemy żyć.

Psychoterapia jest procesem, który pomaga w zmianie i odnalezieniu siebie. Pomaga żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi potrzebami. Psychoterapia pozwala na odkrycie sposobu i odpowiedzi na pytanie jak możesz być szczęśliwy/a w swoim życiu.

Anna Raczkiewicz Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą humanistycznym.

Od 2012 roku prowadzę psychoterapię osób dorosłych, a od 1998 roku pracowałam z dziećmi, młodzieżą w świetlicach socjoterapeutycznych oraz szkołach.

Pracuję z dorosłymi, którzy nie radzą sobie z emocjami, czują, że zgubili sens życia. W ich życiu pojawił się kryzys- choroba, śmierć bliskiej osoby, rozstanie, strata.

Uwielbiam góry, przestrzeń, której doświadczam gdy jestem wysoko. To doświadczenie, którego nieustannie poszukuję wewnątrz siebie poprzez Focusing.

Psychoterapia humanistyczno- doświadczeniowa.

Psychoterapia humanistyczna skupia się na budowaniu relacji pomiędzy psychoterapeutą, a klientem. Opiera się na 3 fundamentach- bezwarunkowej akceptacji, empatii oraz autentyczności psychoterapeuty. Doświadczenie w psychoterapii polega na bieżącym zwracaniu uwagi na to, czego doświadczasz, co przezywasz w danym momencie. Drogą do tego jest skupienie się na ciele. Zwracanie uwagi w procesie psychoterapii na doświadczenia płynące z ciała.

Na początek podstawy psychoterapii.

Co zmieni psychoterapia

8 korzyści z psychoterapii. Co może zmienić się w Twoim życiu dzięki psychoterapii.

Jak wygląda psychoterapia Warszawa

Jak wygląda psychoterapia

Jak wygląda psychoterapia. Dlaczego przyjaciel nie pomoże tak jak psychoterapeuta.

Kiedy potrzebna jest psychoterapia Warszawa

Kiedy potrzebna jest psychoterapia

W jakich momentach życia warto przyjść do psychoterapeuty. Jakie objawy somatyczne wymagają psychoterapii.

Psychoterapia humanistyczna w Warszawie.

Gabinet psychoterapii Ursynów

GAJ gabinet terapeutyczny

ul. Magellana 11/48 Warszawa- Ursynów

Gabinet psychoterapii Praga

Centrum INGENIUM

ul. Meissnera 12, Warszawa- Gocław


Dowiedz się więcej o psychoterapii.

warto przeczytać.

Fotografia: Zdjęcie autorstwa Sagui Andrea z Pexels